Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jihočeská RŮŽE dětem

21. 10. 2011

100_0755.jpg

 

 

 Projekt Jihočeská RŮŽE dětem byl      realizován z prostředků Nadačního  fondu Albert, který podpořil  volnočasové aktivity pro děti, jenž  žijí v  našem Krizovém centru pro  matku a  dítě. Celkově bylo poskytnuto 30.000,- Kč na zájmové  a  vzdělávací činnosti.

 

Vzhledem k tomu, že děti a mladiství, kteří jsou ubytováni v našem Krizovém centru pro matku a dítě, jsou ve vyšší míře ohroženi sociálním vyloučením a s ohledem na jejich možnosti také patologickými vlivy, kladl si projekt za cíl nabídnout dětem vhodnou alternativu trávení volného času a vzdělávání. Aktivity pro děti byly koncipovány do dvou základních skupin tak, aby posilovaly všechny složky osobnosti dítěte.

Byly to:
1) tvořivé dílny
2) výlety se vzdělávacím programem

Hlavní metodou, která byla využita v rámci celého projektu byla zážitková pedagogika.

Během projektu si děti osvojily např. kuchařské dovednosti, zúčastnily se výcviku na Dopravním hřišti v Českých Budějovicích, seznámily se se základy ekologické výchovy, vyzkoušely si dramatizaci, práci s FIMO hmotou apod.

Projekt byl velmi přínosný z hlediska upevňování vztahu mezi maminkami a dětmi, které využívají naše sociální služby. Ukázal maminkám jak s dětmi pracovat a podílet se na zdravém a všestranném vývoji jejich osobnosti.
Děti si v rámci projektu vyzkoušely nové metody a techniky a měly tak možnost seberealizace a kreativního zapojení všech smyslů.

Do projektu se zapojilo celkem 25 dětí nejrůznějších věkových skupin. V rámci projektu se nám také osvědčila spolupráce se Základní školou, která může významně přispět k ostraňování stigmatizace u dětí, které žijí v azylových domech a přispívá k budoucí integraci našich dětí. 

Ukázky naší práce:

 

100_0759.jpgdsc02577.jpgp1010967.jpg